Jak powstaje książka - proces od A-Z spotkanie z pisarzem Przemysławem Jakóbczykiem.

18 marca naszą szkołę odwiedził pisarz pan Przemysław Jakóbczyk . Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas IV-VII. Pisarz w bardzo interesujący sposób omówił proces powstawania książki. Przybliżył uczniom zadania  grafika, ilustratora, recenzenta oraz redaktora.

Uczniowie dowiedzieli się również kto robi korektę oraz co oznacza kod ISBN.

Pan Jakóbczyk zaprezentował również swoje publikacje: „Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” - tom 1, „Księga samodzielności, czyli Zuza w tarapatach”- tom 2, „Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy w krainie Kangurów”- tom 3.

Książki, których jestem autorem, opisują przygody nastolatki Zuzy na 3 kontynentach i zawierają szereg przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa dzieci oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Autor dodał, że pierwowzorem bohaterki książek jest jego córka.

Przemysław Jakóbczyk jest również prezesem fundacji Akademia Samodzielności, która organizuje dla uczniów zielone szkoły, obozy w Tatrach, webinaria, dostarczające dzieciom w różnym wieku niezbędnej wiedzy, która przygotuje ich na otaczające zagrożenia.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści autora, a po spotkaniu zakupili książki z przygodami nastoletniej Zuzy oraz otrzymali autografy pisarza.