Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, kiedy to Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło  22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną.

Dzień Ziemi – to okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią, mądrej i ciekawej zabawy oraz do spotkań ludzi zainteresowanych podobnymi problemami.

Dzień Ziemi w naszej szkole obchodzony był pod hasłem „Rzecz o recyklingu”.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież gimnazjalna w inscenizacji ekologicznej zachęcały  i przekonywały uczniów naszej szkoły do segregacji odpadów, przypominały do jakich pojemników należy wrzucać poszczególne śmieci, a także jak  ważne znaczenie dla nas i środowiska ma recykling. Zwłaszcza ,że  już wcześniej wielu uczniów naszej szkoły będąc na wycieczce w MPO – Barycz w Krakowie mogło  zobaczyć jak wygląda segregacja odpadów, jak wiele można odzyskać surowców wtórnych,  które ponownie można wykorzystać z pożytkiem  dla nas i środowiska przyrodniczego.

Młodzież gimnazjum w związku z tym, iż Światowy Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem: Zrównoważona energia dla wszystkich ludzi na Ziemi mogła zobaczyć prezentację multimedialną:

„Odnawialne źródła energii”.

Chcielibyśmy, aby takie działania dotarły do świadomości młodych ludzi i aby wtedy, gdy wrócimy już do domu, a także gdy za kilka lat będziemy móc samodzielnie planować swoje życie- m. in. budować dom, projektować ogród czy choćby ogródek- aby wtedy właśnie zdawać sobie sprawę, że działanie przeciwko naturalnemu środowisku to nic innego, jak działanie przeciwko samemu sobie.

Joanna Cisak