Akcja "Pola nadziei"

Przez kilka ostatnich dni w naszej szkole można było zobaczyć uczennice gimnazjum kwestujące na rzecz hospicjum. Szkolne Koło PCK po raz drugi bowiem włączyło się  w coroczną akcję „Pola Nadziei”, poprzez którą uzyskiwane są fundusze dla podopiecznych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

W zamian za symboliczną złotówkę, można było otrzymać pięknego żonkila. Kwiat ten jest międzynarodowym symbolem nadziei   i przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum im. św. Łazarza potrzebuje 6 milionów złotych rocznie na pokrycie kosztów utrzymania i opieki nad chorymi. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie. Honorowy Patronat nad krakowską akcją sprawuje Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i nie szczędzili pieniędzy na ten szczytny cel. Pieniążki do specjalnej puszki chętnie wrzucali nauczyciele, gimnazjaliści, uczniowie klas 4-6, lecz najbardziej hojni okazali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  To z klas 0-3 kwestujący wychodzili z pustym żonkilowym koszykiem i coraz cięższą puszką złotówek. Dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli hospicjum podczas kwesty zorganizowanej na wywiadówce szkolnej.

Mamy nadzieję, że wszyscy równie chętnie włączą się do akcji za rok!

Monika Gazda