W Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

27 listopada 2018 roku uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. To unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

Po przybyciu na miejsce uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali historię lotniska w Balicach, dowiedzieli się,  jakie zawody są wykonywane na lotnisku i czym się charakteryzują oraz  przybliżone im zostały wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Zajęcia były realizowane w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki przewodnicy dokładnie przedstawili ścieżkę pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, czyli niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczestników naszej wycieczki czekał również symulator lotu. Ogromną radość sprawił dzieciom robot humanoidalny wchodzący w interakcje z odwiedzającymi. Następnie odbyła się wycieczka po ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport ze szczególnym uwzględnieniem najistotniejszych elementów z punktu widzenia pasażera. Uczniowie mogli także wejść na taras widokowy, oglądać wylatujące oraz startujące samoloty. Wszyscy podczas zajęć edukacyjnych i zwiedzania byli bardzo aktywni, zadawali mnóstwo pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi. Ta aktywność uczestników wycieczki bardzo ucieszyła przewodników oraz opiekunów (wychowawców i panią Bożenę Węgrzyn).

Dzięki udziałowi w wycieczce dzieci rozwinęły swoją wiedzę, miło i pożytecznie spędziły czas, na koniec zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów. Już z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę…

                                         

                                                                        Wychowawcy:

                                                                        kl. 4a – Katarzyna Malec,

                                                                        kl. 4b – Monika Gazda

 

NA GÓRĘ