Zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem "Czyste powietrze wokół nas"

Czyste powietrze wokół nas - Pod takim hasłem 10 października 2018r. przebiegały zajęcia otwarte dla Rodziców wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci dowiedziały się co to jest smog, kiedy powstaje i jak wpływa na ludzi, zwierzęta i rośliny. Treści te zostały przybliżone przez inscenizację w wykonaniu dzieci  z klas 0.

Najmłodsze dzieci  w piosence o Dinku zwróciły uwagę na problem dymu z papierosów. Podczas zabaw z powietrzem dzieci doszły do wniosku, że nie można żyć bez powietrza i trzeba dbać o to, aby było  czyste. Zebrane przez dzieci śmieci zostały umieszczone na chuście animacyjnej, a potem zaczarowane w kolorowe liście. Te z kolei posłużyły dzieciom do wykonania wesołych drzew. Każda grupa zabrała swoje drzewo do sali. Będą długo cieszyć się ich widokiem i pamiętać o wspólnych zajęciach z Rodzicami.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych