W Proszowicach wygrałyśmy! Medale i gratulacje od Kamila Stocha dostałyśmy!

30 maja 2018r. w Proszowicach odbyło się POWIATOWE ŚWIĘTO SPORTU.  Zawody miały miejsce na obiekcie sportowym przy LO w Proszowicach.  Szkołę reprezentowały uczennice szkoły podstawowej Sandra Bartkowska, Kinga Pałasińska, Natalia Rasała, Wiktoria Gajówka, Patrycja Kakuba,  Wiktoria Gołuchowska, Julia Konik, Izabela Pomietło, Kałat Wiktoria  i gimnazjum Oliwia Gawor, Nikola Miernik, Julia Duda, Oliwia Śmiałek, Julia Kałat,Urszula Ramza.

W sportowej rywalizacji zmierzyły się z reprezentacjami szkół z  Pałecznicy, Ostrowa, Proszowic.

Zawodniczki  brały udział w 5 konkurencjach lekkoatletycznych:

-bieg na 60 m,

-bieg na 200 m,

-bieg na 400 m

-bieg na 600 m

- sztafeta szwedzka

Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne! We wszystkich biegach dziewczynki ze szkoły podstawowej osiągnęły najlepsze wyniki, zdobywając pierwsze miejsca. Równie imponujacym wynikiem mogą pochwalić się gimnazjalistki, które wygały trzy sposród pięciu konkurencji.

60 METRÓW

I miejsce -Izabela Pomietło

II miejsce - Paterycja Kakuba

II miejsce -Nikola Miernik

200 METRÓW

I m-Iza Pomietło                                                I m-Nikola Miernik

III m-Urszula Ramza

400 METRÓW

I m-Natalia Rasała                                            I m- Oliwia Gawor

600 METRÓW

I m- Nikola Konik                                              III m-Urszula Ramza

SZTAFETA SZWDZKA

Im -  SZKOŁA PODSTAWOWA                            I m-  GIMNAZJUM

Iza Pomietło, Natalia Rasała                          Oliwia Gawor, Nikola Miernik,

Patrycja Kakuna, Wiktoria Gajówka                Julia Kałat, Oliwia Śmiałek

Rewelacyjna okazała się  Iza Pomietło, która z zawodów przywiozła aż 3medale!! Tym samym deklasując pozostałych zawodników.

Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięzców było spotkanie z KAMILEM STOCHEM. Nasz mistrz olimpijski w towarzystwie kolegów z drużyny: Stefanem Hulą, Dawidem Kubackim, Jakubem Wolnym, wręczał nagrody zwycięzcom indywidualnym i drużynowym podczas spotkania z kibicami w Proszowicach. To niewatpliwie było wielkie przezycie dla wszystkich uczestników zawodów. Tym bardziej, że Kamil Stoch bardzo chetnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z kibicami. Tak, że nasze zawodniczki oprócz medali przywiozły  także pamiątki ze spotkania z mistrzem olimpijskim. Gratulujemy!!!!

Ewa Lotko