Poniedziałek, 2024-05-06

Imieniny: Beniny, Filipa

• Kartka z kalendarza

Kamil Stoch wręcza nagrody naszym sportowcom

8 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury i Wypoczynku w  Proszowicach odbyło się spotkanie  naszego trzykrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha  z jego   fanklubem. Proszowice, które są siedzibą oficjalnego fanklubu, regularnie od kilku lat w okresie wiosennym zapraszają polskich skoczków na czele z Kamilem Stochem. Kibice oraz wszyscy zebrani   zadawali  pytania laureatowi   Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku 2017,  mieli możliwość na żywo podziwiać zdobyte przez niego trofea w niesamowitym sezonie olimpijskim.

Dodatkowym  punktem spotkania było dekorowanie  przez Kamila Stocha uczniów z naszego powiatu, którzy zajęli pierwsze miejsca w zawodach lekkoatletycznych, piłki nożnej i piłki ręcznej. Z  naszej męskiej reprezentacji byli to: Bartek Stasielak ,który  z czasem 02:59,94 min zajął pierwsze miejsce w biegu na 1000m oraz Jakub Ciochoń, z czasem 00:59,39 s w biegu na 400m, który  również zajął pierwsze miejsce. Pozostali uczniowie, którzy zajęli II i III miejsca ze względów organizacyjnych medale i dyplomy otrzymają od Powiatowego Organizatora Sportu p. Wojciecha Marca. Naszą  reprezentację  na spotkanie stanowili uczniowie: Rusiecki Igor, Zając Bartek, Rasała Paweł, Czekaj Artur, Wileczek Bartek, Wilk Mateusz, Gawron Dawid, którzy na etapie sportu  powiatowego zajmują czołowe miejsce.