Uczniowie klas trzecich na wycieczce w Zatorze

W poniedziałek 4 czerwca uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami odwiedzili Zator.

Celem naszego wyjazdu było rozwijanie zainteresowań mitologią, dinozaurami oraz kształcenie umiejętności zachowania się podczas wycieczek i popularyzowanie kulturalnego sposobu spędzania czasu. Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy Do Parku Owadów.

Mogliśmy zobaczyć ruchome i brzęczące owady. Następnie udaliśmy się do Dinozatorlandu, gdzie znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć, wysłuchać ciekawych opowieści przewodniczki  i zrobić pamiątkowe zdjęcia.  Zgodnie z harmonogramem udaliśmy się do kina 5D. Krótki film o dinozaurach przedstawił historię życia tych stworzeń na Ziemi oraz dostarczył nam niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych. Kolejnym punktem programu był Park Mitologii , dokąd pojechaliśmy ciuchcią. Tu wysłuchaliśmy opowieści o różnych postaciach mitologicznych i obejrzeliśmy je płynąc gondolą, ponieważ znajdują się na wodzie. Największym powodzeniem na tej wycieczce cieszył się Lunapark. Tam pod czujnym okiem opiekunów i rodziców mogliśmy korzystać z różnych atrakcji (karuzela, salony gier, gokarty, strzelnice, place zabaw itd.)  Tuż przy wyjściu znajdował się "Dom do góry nogami". Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy wszystkie meble były na suficie. Jednak co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza zabawa nie mogła trwać wiecznie.  Czas minął bardzo szybko, bo była piękna pogoda, a humory nam dopisywały. Wycieczka ta pozostanie na długo w naszej pamięci ponieważ była to ostatnia wycieczka w takim składzie. Kończy się bowiem przygoda edukacji wczesnoszkolnej. Wychowawcy klas trzecich wraz z panią Dyrektor  dziękują Rodzicom za współpracę i wszelką pomoc a uczniom życzą, aby kolejne lata nauki były tak wspaniałe jak ta wycieczka.