Lekcja plastyki z Panią Ewą Pańpuch – artystką malarką

Już po raz drugi Pani Ewa Pańpuch zaszczyciła nas swoją obecnością na lekcji plastyki. W tej, jakże wyjątkowej lekcji, prowadzonej przez artystkę uczestniczyli uczniowie klas 7a, 6b i 5a. Oczywiście, Pani Pańpuch przywiozła również swoje obrazy, które bardzo podobały się uczniom. Artystka przybliżyła uczniom techniki malarskie oraz opowiedziała o swojej przygodzie z malowaniem.

Zwróciła także uwagę na inne możliwości tworzenia, jaką jest grafika komputerowa, obecna w życiu każdego z nas, a tym bardziej dostępna i dobrze znana uczniom. Ze strony uczniów było również dużo pytań do samej artystki. Ciekawostką dla wszystkich była książka napisana przez artystkę. Między innymi w książce znalazły się zdjęcia z pierwszej wizyty Pani Pańpuch w naszej szkole, z czego bardzo się cieszymy i jest to dla nas szczególne wyróżnienie.

Dzisiejsza lekcja i spotkanie z malarką na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia, a może niektórzy odkryją w sobie iskierkę i zainteresowanie sztuką, gdyż, jak to powiedziała Pani Ewa – każdy może zostać artystą.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję Pani Ewie, że poświęciła swój czas i przyjęła zaproszenie. Jednocześnie dała uczniom żywy dowód tego, że zawsze warto spełniać swoje marzenia i dążyć do ich realizacji.

Małgorzata Bogdał