Regulamin ,,Koszyckiego Biegu Niepodległości”

W dniu 27 maja 2018r. w ramach obchodów 100 lecia  odzyskania przez Polskę Niepodległości Centrum Oświatowe w Koszycach jest organizatorem Koszyckiego Biegu Niepodległości.

Trasa biegu  przebiega ulicami: Marii Skłodowskiej-Curie, Rynek, Moniuszki, Wesoła, Elżbiety Łokietkówny. Jej długość wynosi 1360m. Bieg odbywa się w kategoriach: uczniowie  klas IV-VII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz rodzice. Start nastąpi      o  godz.. 15.00z placu Centrum Sportu i Rekreacji. Do biegu mogą przystąpić uczniowie, którzy dostarczą do wychowawców zgodę podpisaną przez rodziców do 25 maja 2018r. Zgłoszenia oraz zgody od rodziców  będą przyjmowane dodatkowo w dniu biegu w  godz. 14.00-14.30 u wychowawców w biurze biegu. Startujących obowiązuje strój sportowy, ponieważ bieg ma charakter patriotyczny zachęcamy uczestników do ubrania strojów w barwach narodowych lub przyniesienia innych elementów (np. flaga, czapeczka, szalik). Szczegółowy regulamin i mapa biegu umieszczone są poniżej.

Organizator:

• Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego Centrum Oświatowego w Koszycach.

Cele:

• Kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.
    • Wzmacnianie więzi z krajem ojczystym.

• Kształtowanie postawy szacunku do kultury i tradycji polskiej, symboliki narodowej, świąt państwowych i  rocznic .

• Umożliwianie kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach związanych  z obchodami 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

• Promocja aktywnego udziału dzieci i młodzieży szkolnej w imprezach sportowo-patriotycznych.

Termin i miejsce:

• 27 maj 2018r.
  • Obiekty sportowe Centrum Oświatowego w Koszycach
  • Bieg  ulicami: Marii Skłodowskiej-Curie, Rynek, Moniuszki, Wesoła, Elżbiety Łokietkówny.

Program biegu:

• Godzina 15.00 - start  biegu– Centrum  Sportowo-Rekreacyjne.
  • Godzina 15.30 zakończenie biegu  na obiektach sportowych Centrum Oświatowego.

Zasady uczestnictwa w ,,Koszyckim Biegu Niepodległości”:

• Bieg ma charakter imprezy dobrowolnej, masowej i rekreacyjnej, związanej z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.

• Uczestnikami biegu są uczniowie  klas IV-VII Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, którzy startują razem.

• W organizowanej imprezie nie przewiduje się klasyfikacji, ponieważ ma ona charakter masowy.

• W biegu mogą brać udział uczniowie uczęszczający na lekcje wychowania fizycznego, którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych, zapoznali się z regulaminem biegu  oraz posiadają pisemną zgodę rodziców.

Zgłoszenia:

• Zgłoszenia do ,,Koszyckiego Biegu Niepodległości” będą przyjmowane przez nauczycieli wychowania  fizycznego  i wychowawców do 20 maja 2018r.

• Zgłoszenia oraz zgody od rodziców  będą przyjmowane dodatkowo w dniu biegu w  godz. 14.00-14.30.

Nagrody:

• Każdy z uczestników biegu na mecie otrzyma naklejkę z logo biegu.

Świadczenia:

• Organizator zapewnia opiekę medyczną uczestnikom biegu.

• Organizator zapewnia bezpieczeństwo podczas biegu.

• Na terenie Centrum Oświatowego obowiązuje zakaz spożywania alkoholu oraz przebywania osób znajdujących się pod jego wpływem.

• Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie biegu.

Centrum Oświatowego w Koszycach