• Kartka z kalendarza

Młodzi szachiści z Koszyc w Turnieju Finałowym Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”

11 kwietnia 2018 r. w kompleksie sportowym Com - Com  Zone w Krakowie odbył się Turniej Finałowy Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. Wzięło w nim udział 450 uczniów z województwa małopolskiego,  którzy uczestniczą w  projekcie. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów - 3 szachistki  i 6 młodych szachistów.

Z klasy 2: Michał Gajówka, Natasza Rybak, Weronika Szczęsna;   3 a: Izabella Morsztyn, Mateusz Łukawski, Karol Patriak;   3b: Jakub Książek, Mateusz Przytuła, Franciszek Rusiecki.

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez Prezesa Małopolskiego Związku Szachowego pana Jana Kusinę nastąpiło kojarzenie par w kategoriach chłopcy klas I – III oraz dziewczęta klas I - III. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, każdy gracz rozgrywał 7 partii po 10 minut na zawodnika i następowało ponowne kojarzenie par. Zawodnicy starali się jak najszybciej dać mata, należało jednak uważnie grać, ponieważ drugi błąd powodował przegraną. Każda partia dostarczała niesamowitych emocji, ale i dobrej zabawy połączonej z nauką tej królewskiej gry. Najlepiej z naszej drużyny zagrali: Izabella Morsztyn - 3 partie wygrane, 2 remisy; Natasza Rybak i Weronika Szczęsna - 4 partie wygrane oraz Mateusz Łukawski i Jakub Książek – 3 partie wygrane. Po całym dniu sportowych emocji nasi młodzi szachiści wrócili do domu zmęczeni, ale również zadowoleni.

Ewa Partyka - Szymańska