Mateusz Kozakowski finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III naszego gimnazjum – Mateusz Kozakowski został finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Jest to 3 - etapowy konkurs organizowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, który ma na celu wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo z całego województwa małopolskiego.

Uczeń, który kwalifikuje się do kolejnych etapów konkursu, musi wykazać się wiedzą i umiejętnościami językowymi znacznie wykraczającymi poza zakres obowiązujący w gimnazjum. Mateusz w etapie wojewódzkim konkursu zmierzył się z trudnymi pytaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz znajomości zagadnień kulturowo – realioznawczych dotyczących krajów anglojęzycznego obszaru językowego. Do zdobycia tytułu finalisty nie wystarczył sam udział w etapie wojewódzkim. Aby go otrzymać, Mateusz musiał uzyskać ponad 50% wszystkich punktów możliwych do zdobycia. Nie ulega wątpliwości, że jest to ogromny sukces naszego ucznia, pierwszego w prawie 20-letniej historii gimnazjum, który osiągnął tak wspaniały rezultat. Jako finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Mateusz otrzyma dodatkowe punkty na świadectwie szkolnym. Niewątpliwie będą one bardzo pomocne przy rekrutacji do szkoły średniej. Mateusz otrzymał także propozycję skorzystania z możliwości ubiegania się o stypendium „Marzenie o nauce” Edukacyjnej Fundacji im. Prof. Romana Czerneckiego EFC dla uzdolnionej młodzieży gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!