„Zdrowie dla wszystkich“

Co roku 7 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim Dnia Zdrowia jest powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego. Wydarzeniu jest okazją do dyskusji na temat sposobów osiągnięcia zdrowia dla wszystkich. Także w naszej szkole z tej okazji odbywały się zajęcia, których celem było inspirować i motywować młode pokolenie do dbania o własne zdrowie.

Inicjatorem akcji prozdrowotnej poświęconej powyższym zagadnieniom była uczennica klasy III gimnazjum - Julia Duda.  Wraz z zaproszonym gościem – pielęgniarką i położną p. Karoliną Pabian - Gładysz zorganizowała apel i zajęcia edukacyjne dla społeczności szkolnej. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tajniki racjonalnego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego trybu życia i złych nawyków. Mieli także okazję skorzystać z darmowych badań profilaktycznych, takich jak pomiar wagi, ciśnienia krwi czy poziomu cukru.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i co najważniejsze, wzbogaciła wiedzę społeczności szkolnej w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Opiekun Szkolnego Koła PCK – Joanna Szczęsna