"Młodzież zapobiega pożarom"- Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

Pod takim hasłem, każdego roku na przełomie marca i kwietnia, uczniowie zmagają się z trudnymi testami sprawdzającymi wiedzę pożarniczą.

26 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja. Turniej ten przeprowadzili strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Proszowicach.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Zofia Drobniak - przedstawiciel Urzędu Gminy w Koszycach. Każdy z uczestników w czasie 30 minut musiał rozwiązać test wyboru zawierający 25 pytań.

W szkole podstawowej pierwsze miejsce zajął Dominik Machnik. Co prawda nie miał konkurentów, ale jak sami strażacy stwierdzili wynik jaki uzyskał  z testu – 19 punktów jest wysoki i świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu do turnieju.

W kategorii gimnazjum zwyciężyła Gabriela Zając. Drugie i trzecie miejsce po dogrywce przypadło kolejno dla Igora Jędrzejczyka i Huberta Machety.  To właśnie oni będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz drobne upominki, które ufundował Wójt Gminy Koszyce.

Anna Muter