Przed wyborem szkoły średniej - ciąg dalszy

Dnia 22 marca, jak co roku, trzecioklasiści z naszego gimnazjum uczestniczyli w szóstej już edycji „Festiwalu Zawodów w Małopolsce”. Jest to impreza podczas której szkoły średnie (w szczególności technika, szkoły zawodowe i branżowe z całego regionu) na ponad stu stoiskach, prezentują swoje oferty.

Uczniowie tych szkół organizują pokazy swoich umiejętności – wykonują  potrawy, makijaże, ozdoby artystyczne, fryzury, pedicure, masaże, wystawy robotów itp. W demonstracjach tych biorą udział chętni gimnazjaliści. Jest to doskonała okazja do lepszego poznania zawodu, z którym być może zwiążą swoją przyszłość. Zainteresowani mogą skorzystać także z usług doradców zawodowych, jak również poznać opinie uczniów na temat szkoły, internatu, do którego się wybierają. Przedsięwzięcie to naprawdę pomaga w wyborze dalszej ścieżki edukacji!

Julia Duda