"To moja Ojczyzna" - akademia z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Ten dzień  dla każdego Polaka to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność to także szczęście, radość, zabawa.

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszego Centrum Oświatowego  w dniu 9 listopada 2017 roku zaprezentowali widowisko poetycko – muzyczne ,,To moja Ojczyzna”. Recytacja wierszy, wspólny śpiew pieśni patriotycznych, taniec narodowy – wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności.

Z okazji narodowego święta uczniowie naszej szkoły otrzymali okolicznościowe pamiątki pozyskane z Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. A były to: biało – czerwone chorągiewki, plakaty, broszury, naklejki, śpiewniki.

11 listopada uczniowie wraz z nauczycielami i pocztami sztandarowymi godnie reprezentowali Centrum Oświatowe, uczestnicząc w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny.