Gimnazjaliści zwiedzają wystawę „#dziedzictwo”

Zbliżajaca się rocznica stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do zgłębienia wiedzy na temat naszej tożsamości narodowej. Tę właśnie tożsamość ukazują wybrane dzieła Muzeum Narodowego w Krakowie prezentowane na wystawie „#dziedzictwo”. Możliwość zwiedzenia tej ciekawej wystawy mieli uczniowie naszego gimnazjum.

Całość wystawy podzielona została na cztery kategorie: „geografia”, „język”, „obywatele” i „obyczaje”. Najstarszym eksponatem na wystawie jest denar z czasów Bolesława Chrobrego. Można było również podziwiać obraz Patrona naszej szkoły -  Stanisława Wyspiańskiego Planty o świcie.

Obecnie w Muzeum Narodowym swoim pięknem  zachwyca także obraz Leonarda da Vinci Dama z gronostajem. Zwiedzanie wystawy „#dziedzictwo” było ciekawym przeżyciem i pozostawiło w nas miłe wrażenia.

Małgorzata Bogdał