Wycieczka na lotnisko

25 maja 2017 roku uczniowie klasy 5a pojechali na wycieczkę do Krakowa oraz na lotnisko Balice. Pierwszym naszym przystankiem była Galeria Plaza, gdzie wspólnie graliśmy w kręgle. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle.

Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy pojawiało się coraz więcej punktów. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Godzina gry bardzo szybko minęła. Klasa, znana w szkole z sukcesów sportowych, doskonale się bawiła. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Następnym naszym przystankiem był Port Lotniczy Kraków – Balice. Głównym celem wizyty na lotnisku było zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi lotniska oraz jego funkcjonowaniem, a także zaznajomienie z zasadami odprawy biletowo - bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Zajęcia obejmowały przejście po części ogólnodostępnej terminala „ścieżką pasażera” – omówienie każdego etapu ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu. Podczas wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z tajnikami pracy lotniska, w tym z zawodami na lotnisku, procedurami lotniskowymi, podstawowym słownictwem w języku angielskim i niemieckim, faktami historycznymi związanymi z lotnictwem, historią lotniska oraz wizytami Jana Pawła II w krakowskim porcie lotniczym.

Dużo wrażeń dostarczyły startujące i lądujące samoloty obserwowane z tarasu widokowego. Wycieczka okazała się bardzo przydatna, zwłaszcza przed wakacjami, być może niektórzy z nas będą mieli okazję podróżować samolotem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Anna Calik