Magia czerwonego krzesła

W ostatnim czasie na lekcji języka polskiego uczniowie klasy IVb omawiali przygody bohaterów książki Andrzeja Maleszki pod tytułem „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Książka ta bardzo spodobała się uczniom. Z zaangażowaniem wykonywali zadania związane z lekturą. Jednym z działań było wykonanie czerwonego krzesła według własnego pomysłu oraz wymyślenie życzenia i zapisanie go na karteczce przypiętej do krzesła.

Gdy nadszedł moment prezentacji efektów swojej pracy okazało się, że prawie każdy czwartoklasista wykazał się niezwykłą kreatywnością. Do ich wykonania posłużyły przeróżne materiały, między innymi: rolki z papieru toaletowego, patyczki do lodów, patyczki do uszu, zapałki, tektura. Było także krzesła wykonane z drewna. Wykonanie modeli czerwonego krzesła przyniosło uczniom kl.IVb wiele satysfakcji.