REDEDYKACJA CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO W KOSZYCACH

Dyrekcja Centrum Oświatowego w Koszycach, poczet sztandarowy naszej szkoły oraz przedstawiciele uczniów i nauczycieli uczestniczyli w uroczystości związanej z rededykacją cmentarza żydowskiego w Koszycach. Rededykacja to duchowa odnowa.

Uroczystość odbyła się w ramach XXI Spotkań z Kulturą Żydowską organizowanych przez Buskie Stowarzyszenie Kulturalne. Cmentarz został założony w II połowie XIX wieku, zaś rededykowany 7 września 2023 roku. Jego renowację przeprowadzili Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce – Pan Stanisław Rybak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka – Pan Adam Bodzioch.

Udział w tej pięknej uroczystości był dla wszystkich niezwykle wzruszającym przeżyciem i ciekawą lekcją historii.